Akademia Humanistyczo - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczo - Ekonomiczna w Łodzi
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada status uczelni wyższej od 1993 roku. Wówczas zainaugurowała rok akademicki jako Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, a w 2009 roku uzyskała wyróżniający ją status akademii. AHE jest jedną z największych uczelni niepublicznych w Polsce oferującą studentom szerokie spektrum możliwych kierunków i specjalizacji. Mamy uprawnienia do prowadzenia studiów na 11 kierunkach, w ramach których oferujemy studentom kilkadziesiąt specjalizacji, stale aktualizowanych pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy.

Tym, co wyróżnia AHE na tle innych uczelni wyższych, jest podmiotowe podejście do każdego studenta oraz rozwijanie w nim umiejętności twórczego rozwiązywania stawianych przed nim zadań i problemów.

AHE posiada akredytacje Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego. W 2007 roku uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w trzech dziedzinach: nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk technicznych w zakresie informatyki oraz sztuk plastycznych w zakresie sztuki piękne.

AHE jest Uczelnią nowoczesnych technologii. Wszystkie kierunki studiów można studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania. E-learning daje możliwość zdobywania wiedzy każdemu, kto ma dostęp do komputera podłączonego do sieci. Po zalogowaniu do systemu student może korzystać z biblioteki cyfrowej, podręczników, zbiorów zadań i multimedialnych ćwiczeń.

Nasi studenci i wykładowcy mają do dyspozycji m.in. kilkadziesiąt świetnie wyposażonych sal wykładowych, laboratoria komputerowe i multimedialne, studio radiowe, studia telewizyjne, pracownie naukowe i galerie wystawowe ze słynnym już w Polsce "Patio" na czele, własną stołówkę a także największą wśród uczelni niepublicznych w Łodzi bibliotekę o wolnym dostępie. (ukryj)
Systemy e-learning
badania naukowe, edukacja, ekonomia, nauka, szkolnictwo
badania naukowe, inkubator naukowy, inkubator przedsiębiorczości, innowacje, konferencja, oferta współpracy, student, szkolenia, uczelnia, uniwersytet, warsztaty